Manşet Haberler
5.FİNANS ZİRVESİ
Finans Zirvesi eğitici, farklı, eğlenceli, fırsatlarla dolu ve interaktif bir konferanstır. Finans mesleğinde çalışan profesyonellere bilgi ve becerilerini geliştirme; yeteneklerini keşfetme imkanı sunmaktadır. Sektörün öncü kuruluşu EDUPLUS’ın kalite ve güvencesinde her yıl geleneksel olarak ...
 
İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ
5.BOĞAZİÇİ ZİRVESİ
RÜZGAR ENERJİSİ KONFERANSI
NOTRE DAME DE PARİS
HOME & GARDEN EV VE BAHÇE ...
AYDINLATMA FUARI
GAYRİMENKUL ZİRVESİ 2013
TERADATA DAY 2013
PROVOKATİK İNSAN KAYNAKLARI ...
KADIN DOĞUM GÜNLERİ
 
 
 

Haber Detay

QUANTUM OF SOLACE
Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White’ı sorguya çekerek, Vesper’a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.

Adli bilgiler Mi6 ’ya ihanet eden bir kişi ve Haiti’de bir banka hesabı arasında bir ilişkiyi ortaya koyar ve başkasıyla karışan kimliği, Bond’un burada kendi kan davası için çalışan güzel fakat alıngan kadın Camille ile tanışmasını sağlar. Camille, Bond’u doğruca gizemli bir organizasyonun başındaki nereden geldiği belirsiz iş adamı Dominic Greene’e götürür.

Görevi nedeniyle Avusturya, İtalya ve Güney Amerika’ya giden Bond, Greene’in dünyanın en önemli doğal kaynaklarından birinin tüm kontrolünü ele geçirmek için sürgündeki General Medrano ile anlaşma yaptığını öne sürerek komplo düzenlediğini ortaya çıkarır. Greene, organizasyondaki ortaklarını, CIA ve İngiliz hükümetindeki güçlü kontaklarını kullanarak, General’e görünürde verimsiz olan bir bölgeyi almak karşılığında Latin Amerika’daki rejimi yıkacağına ve kontrolü ona vereceğine dair söz verir.

İhanet ve yalan ortamında Bond gerçeği ortaya çıkarmak için eski dostları ile güçlerini birleştirir. 007, Vesper’ın ihanetinden sorumlu olan kişiyi bulmaya yaklaştıkça Greene’nin tehditkar planını ortaya çıkarmak ve organizasyonunu durdurmak için, CIA’in, teröristlerin ve hatta M’in bir adım önünde olmak zorundadır.

EDİTÖRÜMÜZÜN YORUMU
Bu filmin çekimlerinde gerçekten profesyonelliği görüyoruz. Bond’u canlandıran en soğuk oyuncuyu görüyoruz. Biz Bond’un İngiliz olduğunu biliriz. Bu Bond bir Rus KGB ajanını çağrıştırıyor. Bond filmlerinde mutlaka güzel bir sevişme sahnesi olması beklenir. Bu filmde sevişme sahnesinin olmaması filmi yavanlaştırıyor. Bu filmde teknoloji mükemmel fakat duygu yok. İngilizlerin Bond’u kibar, nazik, ince, centilmendir. Bond filmlerinde zevk ve kalite gözler önüne serilir. Bond’un giyimi, kullandığı eşyalar,arabası evi etkilecidir. Bond’un filmlerinde bir davet vardır. Bu davete tüm ülkelerin temsilcileri ajanları giderler. Özellikle Bond İngiliz Centilmenliği sergileyerek tüm partideki kadınları kendine hayran bırakır. Özellikle silah kullanmada olduğu gibi dansta da seyircilere gösterir. Bu filmde ne davet ne dans ne de zevkli İngiliz Mobilyaları sergileniyor. İçki ve yemek zevki üzerine seyirciye etkileyici görüntüler sunulmuyor. Özellikle de yüz ve mimik açısından zengin olan önceki Bond’lardan daha fakir olan yeni Bond bu yolu kapatabilmek için epey çalışmalı ve biraz sevimli,sevecen ve esprili olmanın yollarını aramalıdır.