Manşet Haberler
5.FİNANS ZİRVESİ
Finans Zirvesi eğitici, farklı, eğlenceli, fırsatlarla dolu ve interaktif bir konferanstır. Finans mesleğinde çalışan profesyonellere bilgi ve becerilerini geliştirme; yeteneklerini keşfetme imkanı sunmaktadır. Sektörün öncü kuruluşu EDUPLUS’ın kalite ve güvencesinde her yıl geleneksel olarak ...
 
İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ
5.BOĞAZİÇİ ZİRVESİ
RÜZGAR ENERJİSİ KONFERANSI
NOTRE DAME DE PARİS
HOME & GARDEN EV VE BAHÇE ...
AYDINLATMA FUARI
GAYRİMENKUL ZİRVESİ 2013
TERADATA DAY 2013
PROVOKATİK İNSAN KAYNAKLARI ...
KADIN DOĞUM GÜNLERİ
 
 
 

Haber Detay

CHANGELİNG
Kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul görmüştür. Ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir.

Medyanın ve yozlaşmış polis teşkilatının kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan Christine, aradığı cevaplara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle yüz yüze gelecektir.
Yer: Los Angeles, yıl: 1928. Bir cumartesi sabahı her zamanki gibi işine gitmeye hazırlanan Christine oğluna “hoşçakal” dedikten sonra evden çıkar. Akşam işten eve döndüğünde oğlu evde değildir. Çocuğu arama çalışmaları bir türlü sonuç vermez. Aylar sonra Christine’nin dokuz yaşındaki oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk çıkagelir. Polislerle gazetecilerin telaşlı koşuşturmacası arasında duygu karmaşası yaşayan Christine, çıkagelen çocuğun bir gece kendisiyle birlikte evde kalmasına izin verir. Ancak kalbinin derinliklerinde bu çocuğun kendi oğlu Walter olmadığını bilmektedir.
Konunun araştırılması için yetkilileri zorlar ancak bir sonuç alamaz. Bu durum karşısında çaresiz kalan Christine, aradığı desteği aktivist rahip Briegleb’de (John Malkovich) bulur. Rahip Briegleb oğlunu bulma mücadelesinde Christine’e yardımcı olacaktır.
Uzman Psikolog Alanur ÖZALP'in yorumu :
Jolie Oğlunu Arıyor
İnsan Psikolojisini iyi bilen önemli bir yönetmen olan Cling Eastwood'un güzel etkileyici bir filmi. Oyuncu Angelina Jolie bu duygusal ve yoğun oyunculuk isteyen filmde oldukça başarılı olmuş.Filmin içinde bu rolde değilde daha keyifli bir filmde onu izlesek diye düşüncemizden geçiyor. Konu çok iyi derinlemesine girmeden işleniyor olmasına rağmen seyirciye mesajını iletebiliyor. Günümüz ortamına çok uygun bir film.
Filmin sonunda oğlunun ölmemiş olduğuna dair bir beklenti yaratılmasaydı daha iyi olacağını düşünüyorum. Seyirciye lütfen oğlunun öldüğünü gösterin, anne rahatlasın bu dünyaya dönsün diyor. Yönetmen oğlun bir gün çıkıp gelebileceğini umudunu vurgulayarak filmi karamsar bitirmek istemiyor. Fakat burda filmdeki taşların yerine oturup,seyircinin oh diyebilmesi için bu ölümün net olarak duyurulması uygun olacaktı.
Tavsiye ediyorum.